Бербо пак наказа Ливърпул, но Стъридж обърна Фулъм (видео)

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов отбеляза 14-ия си гол с екипа на своя тим в Премиър лийг този сезон, но неговото попадение бе крайно недостатъчно на "котиджърс", които допуснаха пълен обрат и поражение с 1:3 от мърсисайдци на своя "Крейвън Котидж". Хеттрик за гостите отбеляза Даниел Стъридж, който на практика сам обърна мача за Ливърпул. Бербатов откри резултата в 33-ата минута, но само три по-късно Стъридж изравни след солова акция. След почивката английският национал вкара още две попадения във вратата на Шварцер за крайното 1:3.

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов даде аванс на домакините в 33-ата минута на мача. Той засече с глава центриране на десния бранител на лондончани Саша Рийтер и не остави шансове на Хосе Рейна, за да отбележи своя 14-и гол от началото на сезона с екипа на "котиджърс". Само три минути по-късно обаче Даниел Стъридж възстнови равенството, след като преодоля на скорост Аарън Хюз и с мощен удар покрай Марк Шварцер направи 1:1.

Второ попадение на английския национал Даниел Стъридж донесе пълен обрат на Ливършул срещу Фулъм на "Крейвън Котидж". Стрелецът на гостите оформи сметката си за Ливърпул на 10 гола след трансфера си от Челси след пас на Фелипе Коутиньо в 62-ата минута. Той прати топката далеч от плонжа на Марк Шварцер, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на домакините. Само минути преди попадението на Стъридж домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като Лукаш Лейва игра с ръка в наказателното поле пред Рейна. Атаката на Ливърпул за попадението на Стъридж пък започна след интервенция срещу Александър Каканиклич в половината на гостите, която също можеше да бъде отсъдена като нарушение срещу шведа.

След второто попадение във вратата на Шварцер гостите заиграха много по-освободено и на контраатака можеха бързо да увеличат аванса си. Гредите на два пъти спасиха Марк Шварцер от трети гол след удари на резервата Фабио Борини и Стюарт Даунинг. Австралийският страж пък с вещина спаси диагонален удар на Даниел Стъридж.

Минути преди края Даниел Стъридж все пак стигна до своя хеттрик в мача, за да оформи крайното 1:3 за гостите. Английският национал завърши отлична контраатака на своя тим, след като получи страхотен пас от Филипе Коутиньо и с прехвърлящ удар далеч над стража на домакините Марк Шварцер оформи хеттрика си.