Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Шокиращ обрат в битката за титлата в Португалия (видео)

Отборът на Порто е на път да триумфира с титлата в Португалия за трета поредна година след инфакртна победа с 2:1 в супердербито с Бенфика. И двата тима нямаха загуба в първенството преди снощния сблъсък на "Ещадио до Драгао". Бенфика водеше с 2 точки, но в предишния кръг сензационно завърши 1:1 у дома с Ещорил и се нуждаеше поне от равенство в Порто, за да запази лидерската си позиция. "Орлите" бяха много близо до това да постигнат целта си, но гол на резервата Келвин в добавеното време донесе така ценния успех на домакините, които се изкачиха на върха в класирането. В последния кръг "драконите" гостуват на третия Пасош де Ферейра и при победа, ще са шампиони. В същото време Бенфика приема аутсайдера Морейрензе и ще чака грешка на големия си съперник.

Дербито започна по-добре за гостите и в 18-ата минута Лима откри резултата след грешка в защитата на Порто. Много скоро обаче Силвестре Варела центрира остро и Макси Перейра си отбеляза автогол. През второто полувреме домакините не намираха верния път към вратата на Артур, но в последните секунди 19-годишният Келвин взриви трибуните с хубав диагонален удар и накара наставника на Бенфика Жорже Жезус да падне на колене от безсилие.

Преди окончателната развръзка на битката за титлата, Бенфика има и друго изключително важно изпитание. В сряда лисабонският гранд излиза срещу Челси във финала на Лига Европа, който ще се играе на "Амстердам Арина".

ПОРТО - БЕНФИКА 2:1
0:1 Л. Лима (18)
1:1 М. Перейра (25) авт.
2:1 Келвин (90)