Билбао прати Майорка към Сегунда в люта битка на "Сан Мамес" (видео)

Дербито между Атлетик (Билбао) и Майорка оправда очакванията за люта битка между тимове, които с всички сили търсят пътя към спасение в испанския елит. Зрителите на "Катедралата" "Сан Мамес" видяха много борба и сблъсъци на терена, три гола и два червени картона, като в крайна сметка домакините ликуваха с трите точки след успех с 2:1 и по този начин са на път да запратят Майорка към втория ешелон на испанския футбол. Гостите завършиха мача с двама души по-малко, след като централният им бранител Андреу Фонтас и колегата му в защита Хоакин Наваро бяха отстранени във всяко едно от двете полувремена.

Ариц Адурис откри резултата в полза на домакините още в осмата минута. Той се възползва от грешка на Тисоне при изнасянето на топката от страна на гостите и бе изведен от Ауртенече, за да матира Дуду Аоуат за 1:0. В 23-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен Андреу Фонтас, който спря скоростна атака на домакините. По този начин Атлетик Билбао получи сериозно игрово предимство, но дълго време не успяваше да го материализира.

Едва в 79-ата минута резервата на домакините Фернандо Йоренте даде дългоочакваното спокойствие за баските с мощен удар покрай Аоуат. Само две минути след неговото попадение обаче Джовани дос Сантос с фантастично попадение отново намали изоставането на гостите. До края на мача драмата стана пълна, след като Чимо Наваро видя втори червен картон в състава на гостите и с това бе прекършен финалният щурм на Майорка.

Трите точки изстреляха Атлетик на 13-о място с 41 точки, докато Майорка остава на последната 20-а позиция с 29. "Островитяните" все още имат възможност да се спасят от изпадане, но шансовете им сериозно намаляват след четвъртия пореден мач без успех в Примера.