Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Леверкузен премина леко през Хановер (видео)

Въпреки гарантираното трето място, Байер (Леверкузен) не пожали и Хановер 96, побеждавайки го с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. В герой за домакините се превърна Йенс Хегелер, който изнесе много силен мач и отбеляза две попадения (6 и 59). Щефан Кислинг добави още едно в 28-ата минута и така изпревари Роберт Левандовски с едно попадение в голмайсторската таблица. Артур Собиех пък вкара почетния гол за гостите в 71-ата минута.

След успеха "аспирините" остават трети с 62 точки - четири по-малко от Борусия (Дортмунд) и десет повече от четвъртия Шалке 04. Хановер 96 пък е 11-и с 42 пункта.

Още в петата минута "аспирините" сътвориха чудесна акция. Йенс Хегелер центрира остро отдясно и топката стигна на крака на Симон Ролфес. Капитанът стреля от дузпата, но Рон Роберт Цийлер с блестяща изява парира шута. След това и Андре Шюрле подаде към капитана, който отбеляза, но бе в засада.

След по-малко от минута игра Байер вече поведе в резултата. Шюрле получи дълъг пас отляво и проби мощно. След това заминаващият за Челси футболист пусна по земя към Хегелер, който откри на опразнената врата.

Шест минути по-късно голмайсторът в мача за домакините имаше шанс да запише за втори път името си сред голмайсторите. Хегелер отправи мощен изстрел от 25 метра, но кълбото се отби в напречната греда. Стражът на гостите също се изяви, след като бутна с върха на пръстите си влизащата в мрежата топка.

В 59-ата Хегелер затвърди чудесната си игра в мача с втори гол. Ларс Бендер се пребори за една спорна топка на левия корнер и подаде към полузащитника, който с прецизен удар по земя направи резултата класически.

В 71-ата минута Артур Собиех намали след добър шут отдясно. При ударът на нападателя на Хановер се намеси Даниел Карвахал, който довкара топката във вратата на Бернд Лено, но голът бе зачетен на сметката на поляка.

До края на мача долносаксонци се опитаха да отбележат още попадения, но без успех.

В последния кръг  "аспирините" гостуват на дебнещия европейските квоти Хамбургер ШФ, докато Хановер 96 приема борещия се да не изпадне Фортуна (Дюселдорф).