Леверкузен затвърди добрия сезон и грабна бронза (видео)

Байер (Леверкузен) завоюва бронзовите медали в тазгодишната кампания на Бундеслигата, побеждавайки като гост Нюрнберг с 2:0 в мач от 32-ия кръг. След едногодишна пауза, в която „аспирините” не се пребориха за отличие в германското първенство, те успяха да си осигурят директно участие в групите на Шампионската лига през следващия сезон, изпреварвайки Шалке 04 и Айнтрахт (Франкфурт). През сезон 2010/2011 Байер финишира втори, на седем точки зад тогавашния шампион Борусия (Дортмунд). Така призовата тройка в Германия се оформи изцяло – шампион Байерн (Мюнхен), подгласник – Борусия (Дортмунд) и бронзов медалист –  Байер (Леверкузен).

Йомер Топрак в 26-ата минута и Щефан Кислинг в 62-ата от дузпа изпратиха бронза в Леверкузен. С поредното си попадение пък нападателят се изравни с лидера в голмайсторската листа Роберт Левандовски. Десет минути преди края Сидни Сам пропусна да направи 3:0, след като пропусна нов наказателен удар.

В 26-ата минута Топрак изведе гостите напред в резултата. Турският централен бранител се измъкна добре в малкия пеналт и от непосредствена близост засече с глава, за да прониже Рафаел Шефер.

В 62-ата минута Леверкузен удвои резултата след точно изпълнена дузпа на Кислинг. Андре Шюрле проби по фланга и стреля. Кълбото се удари в ръката на Пер Нилсон и съдията Тобиас Велц посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на „асприните” и покачи на 2:0.

В 80-ата минута Кислинг бе съборен от Тим Клозе в наказателното поле и бе отсъдена нова дузпа. Зад топката учудващо застана Сидни Сам, който пропусна да направи резултата класически.

Нюрнберг остава 13-и с 38 точки и на сто процента отпадна от борбата за европейските места.