Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Хетафе обърна Реал Сосиедад и завърза битката за ШЛ

Отборът на Хетафе стигна до обрат срещу Реал Сосиедад у дома в последния мач от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и завърза интригата в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Гостите от Сан Себастиан, които нямаха загуба от 6 януари насам (3:4 като гост на Реал Мадрид), откриха още в 4-ата минута чрез Карлос Вела, но с попадения на Педро Леон в 18-ата и Абделасис Барада в 39-ата Хетафе стигна до успеха и се изкачи на 8-о място в класирането с 47 точки.

Реал Сосиедад продължава да е на четвърто място с 58, но лошата новина е, че разликата с 5-ия Валенсия е само 2 точки. Шестият Малага пък има 53 и също може да се включи в битката за скъпоценната квота. До края на шампионата остават 4 кръга.