Гари Родригес прати Левски от Ада в Рая (видео+галерия)

Холандското крило Гари Родригес прати играчите, треньорите и феновете на Левски буквално на седмото небе в 90-ата минута при домакинството с Миньор (Перник). Новият любимец на Сектор “Б” донесе изключително важния успех с 2:1 буквално в последната минута, след като девет минути по-рано Томислав Павлов шокира синята общественост с гол от фаул.

Преди това резервата Жоао Силва пък откри в 64-ата минута. В 86-ата минута Якосонго Джиби удари шамар на Владимир Гаджев и бе изгонен с директен червен картон от Стефан Апостолов. Така "сините" постигнаха петата си поредна победа начело с Митов и отново са на върха с актив от 61 точки, но Лудогорец е с мач по-малко и 60 точки преди гостуването на Етър, а на 18-и май двата тима излизат един срещу друг на "Георги Аспарухов". Преди това столичани обаче гостуват на друг от борещите се със зъби и нокти за оставане в елита състави - Ботев (Враца).

Наставникът Николай Митов заложи като титуляр на новото попълнение Пламен Димов. Досега защитникът нямаше нито една игрова минута за тима, но сега директно започна и то като халф. Дошлият от Черноморец играч действаше като опорен полузащитник в тандем с Христо Йовов. Зад тях четворката защитници бяха Роман Прохазка, Даниел Димов, Димитър Везалов и Нуно Пинто. На вратата бе Пламен Илиев. В средата игра още Рене Михелич, а Гари Родригес и Илиян Йорданов по крилата подпомагаха централния нападател преди почивката, който днес изненадващо не бе Жоао Силва, а Базил де Карвальо.
Капитанът Йовов бе награден от Димитър Иванков със специална статуетка направена от клуба за своя мач номер 300 с екипа на Левски срещу "червените".
Двубоят започна с по едно положение за двата тима. Първо Гари Родригес центрира остро, но никой от "сините" не засече топката. Салас Окечукво пропусна да вкара след центриране от корнер, когато със силен удар от въздуха прати топката над вратата на Илиев.
Даниел Димов с глава в 13-ата минута стреля в аут. Гостите играят изцяло в своята половина и разчитат на контраатаки, което затруднява домакините при организирането на играта в нападение.
В 17-ата минута Карвальо отправи първия точен удар в очертанията на вратата с далечен изстрел, който не затрудни Боян Пейков. Седем минути по-късно Йовов стори същото.
Петър Петров в 29-ата минута изненада синята защита, но топката излезе далеч в аут. И Михелич пробва своя удар отдалеч, тъй като тима няма скорост, с която да затрудни защитата на Миньор. Даниел Димов в 35-ата минута от 10 метра стреля лошо над вратата от отлична позиция.
На почивката Жоао Силва замени Пламен Димов, а още в първите секунди Александър Александров пропусна невероятна възможност за Миньор. Играчът с номер седем на "жълто-черните" бе оставен непокрит от защитата и от 6-7 метра фронтално срещу Илиев стреля над гредата.
Изненадващо момчетата на Николай Тодоров стояха по-добре на терена в тези минути.
Жоао Силва направи невероятен пропуск в 53-ата минута с глава. Португалецът бе оставен непокрит при пробив на Родригес и на празна врата от два метра заби топката в земята, след което тя прехвърли вратата на Пейков.
Окечукво проби отдясно с лекота в 58-ата минута и пробва рефлекса на Пламен Илиев от малък ъгъл.
Митов пусна Владимир Гаджев и Стефан Велев на мястото на Карвальо и Йовов. Буквално секунди след изпратения с аплодисменти Бижутер в 64-ата минута Роман Прохазка изведе Силва зад защитата. Синята деветка стигна преди Пейков до топката и майсторски го прехвърли за 1:0. Голът е негов шести за първенството и общо 10-и за Левски.
Грешка на Гаджев можеше да доведе до равенство в 66-ата минута, но Александров стреля под ъгъл в аут с левия крак.
Силва и Нуно Пинто опитаха далечни удари, преди да се стигне до 81-ата минута, когато Гаджев фаулира Александров пред наказателното поле. Зад топката застана юношата на ЦСКА Томислав Павлов, който по-рано се появи на терена и с отлично изпълнение прати топката в мрежата за 1:1 с помощта на гредата.
В 86-ата минута Якосонго Джиби бе изгонен за удар без топка в лицето на Гаджев. Това се случи след меле между играчите на двата отбора, тъй като "сините" искаха подновяване на играта, а футболист на перничани лежеше на терена.
Везалов пропусна да върне преднината още в следващата атака.
"Сините" се хвърлиха в атака, даващи си сметка, че при провал мечтата им за титла се изпаряваше. След поредното центриране отляво защитата на Миньор сгреши. Стефан Велев стреля, Стефан Станчев изби, но пръв до топката стигна Родригес, който отблизо вкара своя втори гол в "А" група след този с Литекс и изправи близо 3000 фенове на крака.
Напрежението между двете скамейки около червения гол на Миньор за малко не доведе до сбиване в тунела, но все пак до такива ексцесии не се стигна.
Поражението остави Миньор на 14-то място с актив от 20 точки и шансовете му за оставане в елита са вече почти нищожни.
Късметът и този уикенд бе с Левски, след като в предишното домакинство отново в 90-ата минута с гол на Жоао Силва надвиха ЦСКА със същия резултат и все повече дишат във врата на шампионите, въпреки неубедителната си игра.