Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

О'Съливън увеличи преднината срещу Хоукинс (видео)

Бившият номер 1 в световната ранглиста Рони О’Съливън води с 10:7 фрейма след втората сесия на финала на шампионата на планетата по снукър срещу Бари Хоукинс. Ракетата имаше преднина от 5:3 части след откриващия сеанс, а тази вечер увеличи още аванса си. Както и в първите осем фрейм, нивото на игра бе изключително високо и в деветте изиграни партии от втората сесия. Защитаващият титлата си О’Съливън реализира два поредни сенчъри брейка, а Хоукинс не остана по-назад и блесна със серия от 133 точки.

Началото на втората сесия започна с кратки серии в актива на 14-ия в света Хоукинс, който намали изоставането си на 4:5. В десетия фрейм обаче Рони записа най-добър брейк от 49 точки и отново върна разликата от два фрейма – 6:4. Размяната на партии продължи и преди кратката почивка в сеанса. 34-годишният Хоукинс отново намали пасива си на 5:6, но няколко минути по-късно, след няколко визити около зеленото сукно и най-добър брейк от 48 точки, Ракетата върна разликата.

След 15-минутната пауза двамата англичани демонстрираха истинска класа. Хоукинс спечели две последователни партии с брейкове от 83 и 133 точки, стигайки по този начин до равенството във финалния мач – 7:7. Отговорът на действащия световен шампион не закъсня и в типичния си скоростен стил О’Съливън изстреля сенчъри брейкове от 103 и 106 точки за 9:7. Така той вече може да се похвали с историческите за "Крусибъл" 129 серии от 100 или повече точки.

Изключително интригуващ бе фрейм номер 17 – последният в сесията. Той бе и най-продължителният на финала до момента. Хоукинс направи цели пет фаула, като при последния имаше отсъден и "фрийбол" за Ракетата. Въпреки че Ястреба успя да направи брейк от 42 точки, а с помощта на флук по зелената да изравни и резултата във фрейма – 62:62 точки, той бе невнимателен при играта по последната черна топка. О’Съливън не се поколеба, реализира я с безпогрешен удар от средна дистанция и така се оттегли на заслужена почивка при резултат 10:7 фрейма.

В понеделник ще се изиграят последните две сесии на финалния сблъсък. Форматът на мача за световната титла в Шефилд е 18 от 35 фрейма.