Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Хоукинс се пребори за равенство срещу Уолдън

Бари Хоукинс и Рики Уолдън ще излязат в "Крусибъл" за последната сесия на 1/2-финала тази вечер при резултат 12:12 фрейма. Днешният трети сеанс беше доста успешен за Хоукинс, който навакса изоставане от 8:12 и стигна до равенството. Така и двамата англичани се нуждаят от пет партии, за да се класират за първи път в кариерите си за финал на световно първенство.

Заемащият 13-ото място в ранглистата Уолдън спечели първия фрейм в третата сесия за 10:7, след което се възползва от грешка на съперника си в 18-ата част. Хоукинс направи серия от 62 точки, но пропусна червена за среден джоб и съперникът му го наказа с брейк от 63 точки. Ястреба изстреля сенчъри брейк от 114 точки за 8:11, но преди кратката пауза в сеанса Уолдън се прояви със 78 точки за 12:8.

Хоукинс, който е 14-и в света, реализира брейк от 104 точки за 9:12, след което спечели и маратонския 57-минутен 22-ри фрейм. Последните две партии в сесията също влязоха в актива на Ястреба, който записа срещу името си серии от 43 и 66 точки за 12:12 фрейма.

Решаващата сесия на двубоя е тази вечер от 21,00 часа, като победителят ще срещне спечелилия другия 1/2-финал между Рони О'Съливън и Джъд Тръмп.