Ракетата пропусна мачбол, ще довършва Бингам в трета сесия

Защитаващият титлата си Рони О'Съливън пропусна чудесна възможност да завърши мача си от 1/4-финалите на шампионата на планетата по снукър срещу Стюърт Бингам в само две сесии. Ракетата спечели пет поредни партии в този сеанс и му тряваше само още една, но при 12:3  пропусна черната топка - мачбола, и от оригиналната й позиция. Осмият в света Бингам се възползва, взе третия си последователен фрейм в сесията и си осигури поява в шефилдския театър "Крусибъл" тази вечер от 21,00 часа.

О'Съливън бе безмилостен в първия сеанс вчера, когато поведе със 7:1 части срещу 36-годишния си сънародник от Англия. Четирикратният световен шампион започна ударно и в днешния ден. С няколко кратки серии и разчистване до розовата включително Рони направи резултата 8:1 в своя полза. Малко по-късно със серия от 59 точки той спечели и десетата партия. Във фрейм номер 11 имаше пропуски и на двамата англичани, но отново след разчистване на цветните топки О'Съливън увеличи преднината си. Ракетата се нуждаеше от три визити на масата, за да вземе и последната партия преди 15-минутната почивка.

След подновяването на играта Рони изстреля сенчъри брейк от 104 точки за 12:1 и бе само на фрейм от победата. Именно в този момент обаче Бингам сякаш се посъживи. Той записа серии от 70 и 60 точки за 3:12, след което наказа пропуска на О'Съливън при мачбола в 16-ата партия. С брейк от 41 точки Бингам си осигури оставане в мача и оттегляне след втората сесия при изоставане от 4:12 фрейма.

Решаващият фрейм между двамата англичани е тази вечер от 21,00 часа.