"Любимец" на Матей Казийски свири финал №3 в Италия

Ден преди третия мач от финалната серия за титлата в италианското първенство между Итас Диатек Трентино (Тренто) и Копра Елиор (Пиаченца) (1-1 до момента), от волейболната Лига в страната оповестиха съдийските назначения. Първи рефер в "Пала Тренто "утре ще бъде Матео Чипола, а втори - Джорджо Няни.

Любопитното е, че Чипола бе съдия по време на гостуването на Трентино на Каза (Модена) в мач от редовния сезон, загубен с 1:3. Тогава съдията показа два жълти картони на капитана на Итас Матей Казийски заради протести в четвъртия гейм. Тези решения изнервиха българина и съотборниците му и от 19,15 в тяхна полза се стигна до 19:19 и обрат в полза на Каза.

Под ръководството на Чипола Трентино има 2 победи от 3 мача през сезона, докато Копра Елиор един успех в единствената среща под ръководството на родения в Палермо съдия.