Рожденик донесе купа на Левски след обрат над Берое

Юношите на Левски старша възраст "Б" набор 1995 година спечелиха Купата на БФС след победа с 2:1 над Берое, дошла след обрат във финала в село Оризаре. Тимът воден от Петър Петров-Чори и Владко Шаламанов стигна до трофея, въпреки че 20 минути преди края губеше. Ангел Костов даде преднина на заралии в 22-ата минута след точно изпълнена дузпа. Именно срещу него беше извършено нарушението, което накара рефера Владимир Вълков да посочи бялата точка. Юношите на столичани изравниха 71-ата минута чрез резервата си Мартин Сандов, който бе точен с глава центриране на Владислав Мисяк. Това бе първи гол във вратата на Теодор Стойчев от 522 минути. Именно младият страж сбърка фатално 10 минути по-късно, като изпусна топката след неразбирателство с Ники Георгиев. Кълбото попадна в Радослав Цонев, който без проблеми вкара втори гол и донесе втората купа на БФС на синята школа за последната седмица.

Така Близнака си направи незабравим подарък за своя 18-и рожден ден, който е днес. Той и брат му Борислав, който днес също игра 90 минути, подписаха първия си официален контракт с 26-кратните шампиони на България.

Освен тях още няколко момчета, които тренират с първия тим на Левски, взеха участие в мача. Това са третият вратар на отбора Александър Любенов, бранителят Любомир Илиев, младият талант Антонио Вутов и Мики Орачев. Последните двама са набор 1996 година.

Отборът от София напълно заслужено спечели трофея, но и тимът на Господин Мирчев се представи достойно и обра овациите на феновете, подкрепящи ги в Оризаре.

Преди няколко дни Левски при набор 1997 също взе купата след бой с 3:1 над Лудогорец в Севлиево. Преди това при набор 1999 Литекс спечели купата на БФС в София след победа с 1:0 над Векта.

Интересен факт е, че на 15-и май официалните формации на Левски и Берое ще спорят на финала за тазгодишното издание за Купата на България при мъжете.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Ангел Костов (22-дузпа)
1:1 Мартин Сандов (71)
1:2 Радослав Цонев (81)

Берое: Берое: Теодор Койчев, Николай Георгиев, Петко Ганев, Пламен Тенев-капитан, Васил Ботев, Жулиен Бенков, Адриян Галинов (Никола Грозданов), Кирил Личев, Венцислав Иванов (Александър Манолов), Ивелин Монев, Ангел Костов (Ивелин Илиев);