Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Литекс триумфира с Купата при набор 99 след скандал

Отборът на Литекс триумфира с Купата на БФС при децата, родени през 1999 година. Ловчанлии победиха с 1:0 Векта (Пловдив) на финала на стадион "Славия" в столицата. Мачът обаче бе белязан от съдийството на Ангел Ангелов, който отсъди две дузпи за Литекс, които бяха силно оспорвани от противниковия тим. В знак на протест спрямо отсъжданията на арбитъра, отборът на Векта отказа да участва в награждаването след маче.

Единственото попадение отбеляза вратарят на тима Петър Петров. Стражът се разписа от дузпа в последната минута на мача. Наказателният удар бе доста дискусионен и бе отсъден от рефера Ангелов за сблъсък между вратаря на Векта и нападател на Литекс. В суматохата при ситуацията червени картони получиха Николай Георгиев от Векта и Николай Иванов от Литекс. През първото съдията даде още една спорна дузпа за Литекс - за нарушение в наказателното поле. Тогава обаче ударът на Николай Янков бе спасен от вратаря на Векта Стилиян Георгиев. Неприятна контузия през втората част пък получи капитана на пловдивчани Росен Гешев, който усука коляно.

Като цяло двата отбора изиграха равностоен мач и логично срещата вървеше към равенство, но ситуацията в последната минута наклони везните в полза на ловчанлии, които в крайна сметка триумфираха.

ЛИТЕКС - ВЕКТА 1:0
1:0 Петков (70-д)

ВЕКТА: Стилиян Георгиев, Емил Канчев, Росен Гешев (к), Николай Георгиев, Димитър Алексиев, Илия Юруков, Любомир Лалов, Иван Тилев, Мартин Йорданов, Димитър Законов, Димитър Богданов
Резерви: Делчев, Делев, Калайджиев, Бакърджиев, Колев, Петров, Димитров

Треньор: Иван Гешев

ЛИТЕКС: Петър Петров (к), Иван Турицов, Мартин Минчев, Руси Грозев, Владислав Маринов, Николай Янков, Тони Иванов, Петър Петров, Христо Тодоров, Венцислав Славов, Димитър Илиев
Резерви: Нисторов, И. Иванов, Весков, Ангелов, Стоянов, Н.Иванов, Телбис

Треньор: Ивайло Станев