ПСЖ отмъсти на Евиан в нервен мач с четири червени картона

Пари Сен Жермен отмъсти на Евиан за отстраняването си за Купата на Франция, като го победи с 1:0 в гостуването си от 34-ия кръг в Лига 1. Двата тима изиграха доста нервен мач с четири червени картона - един за домакините и три за гостите. Парижани обаче взеха трите точки и са все по-близо до титлата.

Единственият гол в мача бе дело на Хавиер Пасторе в 50-ата минута след асистенция на Кристоф Жале. В 81-ата минута пък Марко Верати бе изгонен от игра за втори жълт и червен картон. След това примерът му последва и Девйвид Бекъм, който получи изключително спорен директен червен картон в 3-ата минута на добавеното време, а в края на мача и Сабер Калифа и Салваторе Сиригу видяха червения цвят за сбиване помежду си.

Така ПСЖ вече има 73 точки и води с 9 пред преследвача Олимпик Марсилия. Евиан пък остава застрашен от изпадане на 17-ата позиция с 34 точки.