Лампард поведе Челси към третото място и се доближи на гол от рекорда на Боби Тамблинг (видео)

Челси излезе на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:0 у дома Суонзи. Така възпитаниците на Рафаел Бенитес направиха важна крачка към осигуряване на място в зона "Шампионска лига", след като преди няколко дни отборът направи сериозна заявка за участие във финала на Лига Европа. Оскар (43') и Франк Лампард (45-дузпа), който асистира за първия гол, донесоха победата на Челси в епилога на първото полувреме. Така "сините" се възползваха по най-добрия начин от грешната стъпка на Тотнъм вчера, а ако Арсенал не успее да победи Манчестър Юнайтед по-късно днес, Челси ще запази третото място след 35-ия кръг в Премиър лийг.

Рафаел Бенитес продължи с типичните за него ротации, извършвайки четири корекции в своя стартов състав в сравнение с тези, които започнаха при победата срещу Базел през седмицата. Гари Кейхил се завърна, след като се възстанови от контузия. Той започна в центъра на отбраната в тандем с капитана Джон Тери, докато Бранислав Иванович бе оставен на скамейката. Хуан Мата, Оскар и Демба Ба също излязоха като титуляри за сметка на Франк Лампард, Виктор Моузес и Фернандо Торес.

Ки Сун-юен и Уейн Раутлидж започнаха в халфовата линия на Суонзи вместо Люк Моор и Нейтън Дайър.

Домакините нанесоха своя удар в самия край на първата част, когато взеха комфортен аванс от два гола. Първо - в 43-ата минута, Оскар откри резултата. Джон Тери намери Франк Лампард, който се появи на мястото на получилия контузия Рамиреш, а опитният халф продължи към бразилеца, който стреля в далечния ъгъл за 1:0. В добавеното време Мата спечели дузпа след съприкосновение с Бритън. Франк Лампард бе точен от бялата точка, реализирайки 201-ия си гол за Челси. Така емблематичният халф се доближи на гол от рекорда на Боби Тамблинг.

1/4 час преди края Мата бе близо до това да направи 3:0, но изстрелът му мина на сантиметри встрани от далечната греда, където съвсем малко не достигна и на Демба Ба да засече топката. Към края и Лампард пропусна да вкара още един гол.

С успеха Челси се изкачи на трето място във временното класиране и направи важна крачка по пътя към осигуряване на участие в Шампионската лига през следващия сезон. Суонзи е девети с 42 т.