Тотнъм изпуска влака за ШЛ (видео)

Отборът на Тотнъм е на път да се сбогува с надеждите си за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Днес "шпорите" стигнаха само до изстрадано равенство 2:2 като гост срещу борещия се за оцеляване тим на Уигън. Така лондончани изпуснаха страхотен шанс да се завърнат в Топ 4 и до края на сезона ще трябва да имат доста късмет, за да се преборят за някое от местата даващи право на участие в турнира на шампионите. Гарет Бейл даде преднина на гостите в 9-ата позиция, но Емерсън Бойс и Калъм Макманамън в 11-ата и 49-ата минута обърнаха нещата в полза на "латикс". Едва в последната минута на двубоя пък гостите се добраха до крайното 2:2 след автогол на Бойс.

Мачът започна добре за Тотнъм, който откри резултата още в 9-ата минута. Тогава Мейнър Фигероа върна лошо към вратаря, който също не отигра топката добре и от тялото на Гарет Бейл кълбото се озова във вратата му за 0:1. Отговорът на домакините обаче бе мигновен и в 11-ата минута Емерсън Бойс с глава бе точен след центриране от корнер, правейки резултата 1:1.

До края на полувремето "шпорите" бяха отборът, който повече търсеше второто попадение, но с пропуски се отличиха Бейл и Джърмейн Дефоу.

Още в началото на втората част обаче Уигън изненада своя съперник и стигна до втори гол. Макманамън овладя пред наказателното поле и със страхотен удар не остави шансове на вратаря - 2:1. След това Тотнъм отново се хвърли в атака и това даде резултат в самия край на мача. Тогава при едно разбъркване в наказателното поле Бойс действа неориентирано и насочи топката в собствената си врата за крайното 2:2.

Така Тотнъм остава на 5-ото място в класирането с актив от 62 точки и мач повече от 4-ия Челси, който е със същия актив. Уигън пък остава на 18-ото място с 32 точки.