Куп пропуски запазиха двете нули на Парма - Лацио

Парма и Лацио пропуснаха да се победят, завършвайки 0:0 в динамичен двубой от 34-ия кръг на Серия "А". И двата тима имаха редица възможности и нулевото реми изобщо не отразява събитията на терена. Изпуснатите 2 точки отдалечиха столичани от квотите за Лига Европа, които 4 кръга преди края се заемат от Рома и Милан.

След долу-горе равностойно първо полувреме Лацио наложи превъзходство след почивката, но така и не успя да реализира. Фамозни пропуски направиха Либор Козак и Стефан Раду, а късметът обърна гръб на Серджо Флокари и Едерсон.

Голямата драма обаче настъпи в заключителни около 90 секунди. В третата минута на даденото 4-минутното продължение централният защитник на "орлите" Джузепе Биава фаулира Амаури пред наказателното поле и получи втори жълт и респективно червен картон. От последвалия пряк-свободен удар Парма стигна до гол, но той беше правилно отменен заради засада. Лациалите веднага отговориха с атака, при която Козак също вкара, но и това попадение не беше зачетено, тъй като при паса към него чехът беше зад защитата.

И Парма, и Лацио са в кошмарни серии, като са спечелили само по 2 точки в последните си четири срещи. И докато футболистите на Владимир Петкович поне продължават да се борят за Европа, а и са на финал в турнира за Купата на Италия, то днешните домакини доиграват сезона, като са 12-и на 8 точки от изпадащите.

Снимка: Getty Images/Guliver