Прекрасен гол на Ди Натале обърка евросметките на Лацио (видео)

Отборът на Удинезе обърка евросметките на Лацио побеждавайки го с 1:0 в мач от 33-ия кръг на "Серия "А". Неприятната серия за "орлите" продължава и те имат 5 загуби в последните си 7 мача и са на път да изпуснат шанса да се класират за участие в Лига Европа. Единственото попадение в мача на "Фриули" отбеляза вездесъщият Антонио Ди Натале с прекрасна странична ножица в 19-ата минута. Този успех пък дава реален шанс на "зебрите" също да се намесят в битката за участие в евротурнирите.

Първото полувреме бе сравнително равностойно като домакините повече владееха топката, но пък Лацио по-често пробваше удари към вратата на съперника. В 6-ата минута Леседма отправи далечен удар, но право в ръцете на вратаря, Удинезе обаче отговори по прекрасен начин и в 19-ата минута Антонио Ди Натале получи отлично центриране в наказателното поле и със странична ножица простреля Федерико Маркети за 1:0.

Гостите опитаха да се върнат в мача, но удар на Кристиан Ледесма от труден ъгъл бе спасен от вратаря, а в 26-ата минута  пък Антонио Кандрева пробва далечен удар, но без особен успех.

През второто полувреме Удинезе изглеждаше по-добре организираният отбор и само шансът попречи да се стигне до втори гол във вратата на "орлите". В 59-ата минута лошо излизане на Маркети за малко да бъде наказано от Душан Баща, който обаче не успя да уцели опразнената врата. Минута по-късно Пьотър Желински отправи опасен изстрел и този път стражът на гостите се намеси решително. В 65-ата минута пък страхотен шут на Ди Натале от движение профуча до гредата.

Така Удинезе се поздрави с успеха в този мач и събра актив от 51 точки, изпреварвайки днешния си съперник в класирането на 6-ата позиция. Лацио пък вече е 7-ми със същия актив.