Финалът продлъжава: Пиаченца - Тренто в мач №2: Гледайте ТУК!!!

Вторият мач от финалната серия в италианската волейболна Серия А1 между отборите на Итас Диатек (Тренто), където играят българите Матей Казийски и Николай Учиков, а треньор е Радостин Стойчев, и Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, е днес. Срещата е тази вечер от 18,30 часа българско време в зала "Пала Банка" и ще бъде предавана пряко по италианската спортна телевизия RAI Sport 1 и българската bTV action.

След като поведоха с 1-0 победи в серията, трентинци ще направят всичко възможно да победят като гости и да направят сериозна крачка към евентуално спечелване на Скудетото. При успеха на Казийски и компания с 3:1 гейма в четвъртък се видя, че напрежението може да влияе много сериозно. За това намекна и българският наставник на тима Радостин Стойчев, който заяви: "Концентрацията, волята за победа и техниката ни се оказаха решаващи. След като загубихме първия гейм, показахме много по-добра игра. От тази гледна точка дългия период без официални срещи си оказа леко влияние, както всъщност се получи и срещу Кунео в първия мач от полуфиналната серия". За негово щастие няма проблеми с контузени или болни играчи. Така Радо Стойчев ще може да заложи на най-добрите си волейболисти и да търси втора победа в серията.

От друга страна за тимът на Пиаченца това ще бъде решаващ мач. След като загубиха първата среща, момчетата на Лука Монтин със сигурност ще направят всичко възможно да спечелят и да изравнят резултата в серията. Въпреки напрежението и поражението в първия двубой, "червено-белите вълци" показаха, че могат да затруднят максимално Тренто, както направиха в първия гейм благодарение на Алесандро Фей. Както трентинци в първия мач, така и Еър Злати и съотборниците му сега ще се надяват на подкрепата на собствената си публика. Като се има и предвид факта, че последната домакинска загуба на Пиаченца е именно от Тренто с 2:3 на 24-февруари тази година в редовния сезон, това предвещава изключително интересен, оспорван и непредсказуем мач.