Ливърпул съсипа Нюкасъл без Суарес

Ливърпул разгроми с 6:0 Нюкасъл насред "Сейнт Джемсис Парк", с което сложи край на серията си от три поредни мача без победа в Премиър лийг. От своя страна Нюкасъл остава в опасна близост до зоната на изпадащите - на пет точки пред Уигън. Даниел Агер (3') сложи начало на головата фиеста в "червено", Джордан Хендерсън (17') удвои, след което дойдоха миговете на Даниел Стъридж, който реализира две попадения за шест минути (54', 60'). Завърналият се след дълго лечение на контузия Фабио Борини (74') закръгли на 5:0, а крайният резултат бе оформен от Джордан Хендерсън (76'). Домакините завършиха двубоя и в числено намален състав, след като Матийо Дебюши получи втори жълт картон в 75-ата минута.

Много силен мач за мърсисайдци изигра и Филипе Коутиньо, който имаше дейно участие при повечето от головите атаки на гостите.

Мениджърът на Нюкасъл Алън Пардю бе направил една промяна в стартовия си състав, като Шейк Тиоте замени Йоан Гуфран. Само една корекция имаше и сред титулярите на Брендън Роджърс - на мястото на Луис Суарес, който през седмицата получи наказание от 10 мача заради ухапването на Бранислав Иванович, започна представилият се много силно срещу Челси Даниел Стъридж.

Още в 3-ата минута отбраната на Нюкасъл сгреши фатално, като в опита си да се изтеглят за изкуствената засада, бранителите изпуснаха Даниел Агер, който засече с глава балонно центриране в наказателното поле. В 17-ата минута Джордан Хендерсън удвои преднината на мърсисайдци. Коутиньо намери Стъридж с перфектен пас от дълбочина, нападателят овладя добре, след което изведе Хендерсън, който матира Роб Елиът.

Играчите на Бендън Роджърс се развихриха истински след почивката. В 54-ата минута Коутиньо отне една топка в средата на терена, напредна добре отляво, след което центрира перфектно към Стъридж в наказателното поле -  0:3. Само шест минути след това Стъридж вкара втория си гол в мача. Джерард намери Хендерсън отляво, бранителите на Нюкасъл отново се провалиха в опита да се изтеглят за засада, оставяйки Хендерсън и Стъридж сами срещу Елиът. Халфът подаде към бившия нападател на Челси, който нямаше как да сгреши на празна врата. Петият гол бе дело на появилия се като резерва Фабио Борини, който вкара в 75-ата минута с второто си докосване на топката в мача, засичайки подаване на Стюарт Даунинг отдясно. Хендерсън оформи крайното 0:6 минута по-късно, когато центрира остро от пряк свободен удар, но никой не успя да засече топката в наказателното поле и тя влетя във вратата на домакините.

Малко след това Коутиньо нямаше шанса да увенчае добрата си игра с гол, след като негов удар срещна гредата.

Ливърпул остава на седмо място с 54 точки, докато Нюкасъл е 16-и с актив от 37 т.