Евертън пак се оказа голяма хапка за Фулъм, Бербатов с контузия

Евертън победи само с 1:0 Фулъм на "Гудисън парк"", като "карамелите" можеха да разгромят своя съперник, ако не бяха многото пропуски на нападателите и добрите намеси на стража на гостите Марк Шварцер. Така стадионът на Евертън продължава да бъде най-негостоприемното място на "котиджърс", които в цялата си история нямат шампионатна победа там, а за последно са взели точка на "Гудисън" през 1959 година. Единственото попадение в днешния мач вкара Стивън Пиенаар в 16-ата минута, а най-лошата новина за Фулъм е контузията на голмайстора на тима Димитър Бербатов, който напусна терена с контузия след половин час игра. Все още не е ясно какво е състоянието на Берба  и колко време ще отсъства. Другият българин в състава на лондончани - Станислав Манолев, игра пълни 90 минути.

Бербатов и Манолев започнаха като титуляри за Фулъм при гостуването на Евертън. Голмайсторът на "котиджърс" водеше атаката на гостите, докато бившият играч на Литекс стартира като десен бек. Като цяло Мартин Йол бе направил една промяна в стартовия си състав, като на мястото на наказания Стийв Сидуел започна Йоргос Карагунис.

Фил Ягиелка се завърна в центъра на отбраната на Евертън, след като се възстанови от контузия в глезена. Никица Йелавич започна в атака заедно с Виктор Аничебе, докато Маруан Фелаини бе върнат в халфовата линия на "карамелите".

Евертън започна доста по-добре този двубой и заслужено домакините излязоха напред в резултата в 16-ата минута. Леън Осман проби добре по десния фланг, изведе Коулман, който от аутлинията върна назад в наказателното поле, а Стивън Пиенаар засече от движение, пращайки топката в далечния на Шварцер ъгъл - 1:0.

В 30-ата минута голмайсторът на Фулъм Димитър Бербатов напусна принудително терена заради контузия, като българинът бе заменен от Младен Петрич. Именно хърватинът пропиля най-добрата възможност за гостите в края на полувремето. Иначе Фелаини и Йeлавич пропуснаха през тази първа част да направят аванса на "карамелите" по-изразителен.

В 55-ата минута Емануелсон получи подаване от Каканиклич, но силният изстрел на холандеца мина встрани от вратата на Хауърд. Малко след това Йелавич засече с глава, но малко точност не му достигна, за да направи 2:0.

В 77-ата минута домакините направиха поредната си добра атака, в края на която Миралас се озова в голова позиция, но Шварцер спаси, лишавайки нападателя от сигурен гол. Минута по-късно Аничебе опита интересен удар с глава, с гръб към вратата, след който топката мина на сантиметри встрани от целта. В 83-ата минута Фeлaини направи поредния голям пропуск, след като от няколко метра не успя да намери опразнената врата на Шварцер. Стражът на гостите спаси и в добавеното време, когато Рос Баркли се озова очи в очи с него, но не успя да го преодолее.

Евертън остава на шесто място с 56 точки, докато Фулъм е 11-и с актив от 40 т.