Зенит изравни на 1-1 победи в полуфинала срещу Белогорие

Защитаващият титлата си волейболен шампион на Русия Зенит (Казан) успя да изравни резултата в полуфиналния плейоф. Възпитаниците на наставника Владиир Алекно обърнаха и надиграха много трудно вкъщи силния тим на Белогорие (Белгород) с 3:2 (27:29, 25:18, 15:25, 25:18, 15:12) в среща №2 от полуфиналите, игран тази вечер.

Така след снощната драматична загуба с 2:3 гейма, казанци успяха да изравнят резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Играе до 3 успеха от 5 мача. Третият и четвъртият двубой между двата тима са в понеделник и вторник (29 и 30 април) в Белгород.

За шампионите от Зенит американският национал Матю Андерсън стана най-полезен, като реализира 24 точки, а капитанът Максим Михайлов добави 16 точки за победата. Германският национал Георг Гроцер и звездата на "Сборния" Дмитрий Мусерский реализираха съответно 25 и 16 точки за гостите от Белогорие, но и техните усилия не помогнаха за втория успех на тима.

ЗЕНИТ (КАЗАН) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) 3:2 (27:29, 25:18, 15:25, 25:18, 15:12)
ЗЕНИТ: Матю Андерсън 24, Николай Апаликов 7, Валерио Вермилио, Евгений Сивожелез 11, Александър Абросимов 10, Максим Михайлов 16 - Владислав Бабичев-либеро (Игор Колодинский, Алексей Черемисин, Юрий Бережко, Иван Демаков, Алексей Обмочаев-либеро)
Старши-треньор: Владимир Алекно
БЕЛОГОРИЕ: Сергей Макаров, Тарас Хтей 12, Сергей Тетюхин 8, Георг Гроцер 25, Джъстин Дъф 7, Дмитрий Мусерский 16 - Артьом Ермаков-либеро (Александър Косарев, Максим Жигалов 1, Игор Кобзар 1, Дмитрий Илиних 4, Никита Еремин-либеро)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.