Пламен Константинов и Губерния загубиха полуфинал №2 в Русия (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС)

Българският треньор Пламен Константинов и воденият от него отбор на Губерния (Нижни Новгорад) загубиха втората си среща от полуфиналните плейофи в Суперлигата на Русия. Възпитаниците на Константинов отстъпиха у дома силния тим на Урал (Уфа) с 1:3 (20:25, 25:27, 25:22, 19:25) във втория мач от полуфиналния плейоф помежду им, игран тази вечер.

По този начин момчетата на Пламен Константинов допуснаха изравнява в полуфиналната плейофна серия с 1-1 победи. Играе се до 3 успеха от 5 срещи. Третият и четвъртият двубой между двата тима са в понеделник и вторник (29 и 30 април) в Уфа.

Домакините имаха възможност да спечелят и втория и четвъртия гейм, след като водеха съответно с 8:3 и 14:11 и така резултатът да бъде съвсем друг. Но не успяха да се възползват от открилите им се шансове и загубиха с 1:3 гейма. Николай Павлов изигра поредния си стабилен мач за Губерния и заби 18 точки (45% ефективност в атака), а Алексей Остапенко добави 17 точки (1 блок, 3 аса и 76% ефективност в атака), но и това не помогна за победата. За тима на Урал бразилският диагонал и национал Леандро Висото, игра страхотно и реализира 28 точки (3 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака) за успеха.

ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД) - УРАЛ (УФА) 1:3 (20:25, 25:27, 25:22, 19:25)
ГУБЕРНИЯ: Николай Павлов 18, Игор Шулепов, Алексей Остапенко 17, Никита Лямин 2, Мико Еско, Милош Никич 7 – Евгений Петропалов-либеро (Сергей Савин 7, Максим Шулгин, Олег Съйчев 6, Игор Тюрин, Андрей Дранишников-либеро)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ