Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Тотнъм обърна Ман Сити по пътя към ШЛ, утре Премиър лийг може да има нов шампион (видео)

Тотнъм записа изключителна победа с 3:1 над шампиона Манчестър Сити на "Уайт Харт Лейн", благодарение на което "шпорите" запазиха шансовете си за място в ШЛ лига живи. Този резултат същевременно може да доведе до това още утре Манчестър Юнайтед да бъде коронован като новия шампион на Англия. За да стане това, "червените дяволи" трябва да спечелят срещу Астън Вила на "Олд Трафорд".

Самир Насри изведе гостите напред в 5-ата минута, но след почивката - само в рамките на седем минути, "шпорите" стигнаха до запомнящ се пълен обрат. Клинтън Демпси изравни в 75-ата минута, а Джърмейн Дефоу (79') и Гарет Бейл (82') докараха резултата до 3:1.

Голямата звезда на Тотнъм Гарет Бейл се завърна в стартовия състав, след като пропусна последните два мача заради контузия в глезена. Друг от ключовите играчи на "шпорите", който лекуваше травма - Джърмейн Дефоу, бе оставен на резервната скамейка за началото на този мач. Юго Лорис се завърна на вратата на домакините, а Беноа Асу-Екото бе предпочетен на левия бек пред Кайл Ноутън.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини бе направил цели пет промени в своя стартов състав. Пабло Сабалета, Матия Настасич, Гаел Клиши, Джеймс Милнър и Един Джеко се завърнаха в състава на шампионите. Серхио Агуеро остана на резервната скамейка, а Давид Силва отпадна от групата на Сити заради контузия.

Тотнъм започна по-активно на "Уайт Харт Лейн", но още в първата си атака Манчестър Сити излезе напред в резултата. Карлос Тевес проби чудесно по десния фланг, запази добре топката около флагчето за изпълнение на корнер, след което подаде към Джеймс Милнър в наказателното поле. Английският национал върна към Насри, който бе около точката за изпълнение на дузпа, а французинът намери топката от въздуха, пращайки я в долния ляв ъгъл на вратата - 0:1. В 22-ата минута Уокър бе изведен добре от Демпси в наказателното поле, но Джо Харт успя да избие удара на бранителя.

В 28-ата минута Насри пропусна да удвои аванса на "гражданите", след като Тевес го изведе очи в очи с Лорис, но този път изстрелът му мина встрани от вратата. В 40-ата минута и стражът на Тотнъм се намеси решително, спасявайки шут на Джеко. Малко по-късно Лорис изби и удар с глава отблизо на Тевес. В последната минута Клинт Демпси засече с глава центриране от корнер, но топката мина над напречната греда.

Тотнъм стигна до изравнителното попадение в 75-ата минута, когато Демпси засече отблизо остро центриране на Бейл отдясно. В следващите седем минути "шпорите", които до този момент не направиха почти нищо интересно в предни позиции, буквално съсипаха Манчестър Сити, стигайки до запомнящ се обрат. Първо - в 79-ата минута, Джърмейн Дефоу, който се появи в игра няколко минути преди това, вкара страхотен гол за 2:1. Нападателят отне от Компани, нахлу отляво, нагласи топката на десния си крак и със страхотен удар в далечния ъгъл матира Харт. Три минути след това друга резерва - Том Хъдълстоун, изведе по прекрасен начин Бейл, който използва скоростта си, преодоля Клиши и стреля покрай вратаря на Сити - 3:1.

С успеха Тотнъм се изравни по точки с отбора на Челси, който по-късно днес гостува на Ливърпул. Манчестър Сити пък остава на 13 точки зад лидера Юнайтед и още утре може да се прости официално с титлата си, в случай че "червените дяволи" победят Астън Вила на "Олд Трафорд".