Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Клоп: Рядко нещата се получават толкова лесно

Треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп бе изключително щастлив от победата с 2:0 над Майнц. Този двубой гарантира на "жълто-черните" участие в Шампионската лига за следващия сезон. Наставникът пък заяви, че рядко се случва нещата да се получават толкова лесно за неговия тим.

"Рядко ни се случва нещата да се получават толкова лесно за нас. Още с първата атака поведохме в резултата и в следващите 20-25 минути бяхме много силни. След това леко се отпуснахме и Майнц взе инициативата. Имахме късмет, че резултатът не бе изравнен. Ние обаче имаме опит с подобни мачове и успяхме да се нагодим на почивката и след това бяхме много по-добри през втората част. Освен това никой не се контузи, което също е добра новина. Важно е, че си гарантирахме участие в ШЛ догодина. Това бе основната ни цел за сезона. Сега поне няма да ми задават въпроси за това как ще ни е трудно да победим Реал и в същото време да се концентрираме в първенството", заяви Клоп.