Лориен на полуфинал с гол в последната минута

С гол на Жереми Алиадиер в добавеното време Лориен победи с 2:1 Сент Етиен и стана вторият полуфиналист в турнира за Купата на Франция. Отборът от Бретон беше считан за аутсайдер в мача на "Жофроа Гишар", но успя да изненада домакините. Лориен поведе в самия край на първото полувреме чрез Максим Бартелм, но влезлият като резерва ас на Сент Етиен Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 75-ата минута. Когато всички очакваха продължения, Алиадиер засече центриране на Матиас Отре и класира тима си напред с 18-ото си попадение във всички турнири през сезона.

Победата запази шансовете на Лориен за исторически дубъл. Отборът на Кристиян Гурюф излиза във финала за Купата на Лигата срещу Рен тази събота. Ако Лориен спечели, това ще е първи трофей за клуба от титлата през 1981 година.

В друг четвъртфинал за Купата на Франция вчера Троа разгроми Сошо с 3:0. Останалите двубои са днес, като втородивизионният Ланс прима Бордо, а лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен гостува на Евиан.

СЕНТ ЕТИЕН - ЛОРИЕН 1:2
0:1 Бартелм (45)
1:1 Обамеянг (75)
1:2 Алиадиер (90)