Троа на полуфинал за Купата на Франция

Отборът на Троа стана първият полуфиналист за Купата на Франция, след като победи с 3:0 Нанси в четвъртфиналите. Двата тима се борят за спасение в Лига 1, но днес излязоха един срещу друг в битка за място сред най-добрите в турнира за Купата. Всички попадения паднаха през втората част на срещата, след нулево първо полувреме.

Жереми Бреше откри в 52-ата минута с глава след центрирана от корнер. В края на мача гостите тръгнаха масирано напред и бяха наказани на контраатака. Жюлиен Фосюрие бе изведен сам срещу вратаря на Нанси и удвои в 74-ата минута. Десетина минути преди края Фабиен Камю оформи крайното 3:0 за Троа отново след мълниеносна контра.

Така Троа очаква съперника си на полуфинала, който ще бъде излъчен от останалите три двойки - Сент Етиен - Лориен, Евиан - Пари Сен Жермен и Ланс - Бордо.

ТРОА - НАНСИ 3:0
1:0 Бреше (52)
2:0 Фосюрие (74)