Наполи държи ШЛ в ръцете си след сблъсъка с Милан (видео+галерия)

Отборите на Милан и Наполи не излъчиха победител в дербито помежду си от 32-ия кръг в Серия "А" на "Сан Сиро". Мачът завърши 1:1 и гостите могат да бъдат по-доволни от този резултат, тъй като след него статуквото в класирането се запазва и те продължават да водят с 4 точки пред своя съперник и са все по-близо до директо класиране в Шампионската лига за следващия сезон. Матийо Фламини даде преднина на "росонерите" в 30-ата минута, но само три минути по-късно Горан Пандев възстанови равенството, което се запази до края на мача. Домакините пък завършиха срещата с 10 човека на терена, тъй като голмайсторът Фламини си изкара червен картон в 72-ата минута за груб фаул. Това бе първо равенство за Милан у дома през този сезон след 8 поредни успеха.

Домакините играха без голямата си звезда Марио Балотели, който бе наказан за този мач. Въпреки това срещата започна с натиск на Милан, който доминираше в първия четвърт час. В 5-ата минута Кевин-Принс Боатенг стреля изненадващо от далеч и за малко да хване неподготвен вратаря Морган Де Санктис, който все пак успя да опази вратата си. Три минути по-късно изстрел на Кристиан Сапата с глава мина над вратата. В 13-ата минута пък отново Боатенг имаше шанс да стреля от воле след центриране на Сълей Мунтари, но прати кълбото покрай вратата. Едва в 18-ата минута гостите създадоха нещо по-интересно в предни позиции като при едно центриране топката се спря в ръката на Фламини в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основания за дузпа.

Милан обаче продължаваше да има инициативата и в 30-ата минута Фламини се възползва от лошо избита топка от защитник и със силен удар от около 25 метра прати кълбото в мрежата за 1:0. Отговорът на Наполи обаче бе незабавен и в 33-ата минута Марек Хамшик бе изведен по лявото крило и веднага върна към нахлуващия на скорост Горан Пандев, който от точката на дузпата не сгреши за 1:1.

Само минута по-късно и "росонерите" имаха претенции към съдията за дузпа след като Джампаоло Пацини падна в наказателното поле след сблъсък със защитник, но и този път реферът си замълча. В 42-ата минута пък гостите имаха нова добра възможност като Единсон Кавани бе изведен на добра позиция и опита да отбележи с прехвърлящ удар, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията. В самия край на полувремето Мбайе Нианг стреля от дистанция, но доста неточно.

Второто полувреме далеч не бе толкова вълнуващо и положенията пред двете врати бяха доста малко. В 55-ата минута Фламини пробва далечен, но доста слаб удар уловен без проблем от вратаря. След това в 63-ата минута Мбайе Нианг стреля от фаул над вратата. В 72-ата минута обаче домакините останаха с 10 души на терена. Фламини извърши груб фаул и получи директен червен картон.

Въпреки това в 88-ата минута Милан имаше нова добра възможност за гол след опасен далечен удар на Рикардо Монтоливо, но и той не попадна в очертанията на вратата. В последната минута пък Емануеле Калайо имаше шанс да донесе победата на Наполи, но ударът му с глава премина покрай вратата.

В крайна сметка равенството като че ли бе най-справедливият резултат. След него Наполи остава на второто място с 63 точки, а Милан запазва третото си място с 59 точки.