Радо Стойчев: Важен резултат, но има още една битка в неделя

Българският треньор на Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев сподели след изключително драматичната победа като гост над Кунео с 3:2 в полуфиналните плейофи на италианската Серия А1, че това е важен резултат, но има още една битка в неделя.

"Това е много важен резултат, дошъл и с малко късмет в последния момент. Но показахме и много достойнства, най-вече характер в най-трудните моменти. Не мога да кажа, че бяхме по-добри от Кунео, защото в крайна сметка всичко се реши само от няколко ситуации. Със сигурност технологията за видео повторения оказа своето влияние, защото премахна големите въпросителни върху най-спорните топки. В третия гейм със сигурност ни повлия психологически загубата на предишната част, която според мен трябваше да затворим в наша полза. При 1:2, обаче, си казахме, че можем да спечелим дори и да не играем перфектно. Достатъчно бе да се концентрираме докрай и така и стана. Но сега имаме още една битка в неделя", коментира Радо Стойчев.

ГАЛЕРИЯ от Полуфинал №2: КУНЕО - ТРЕНТО 2:3 - ТУК!!!