Без Меси Барса потрепери, но е на полуфинал (видео)

Отборът на Барселона се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като успя да отстрани френския Пари Сен Жермен. Катлунците продължават напред благодарение на повечето си голове на чужд терен, след като днешният реванш на "Камп Ноу" завърши наравно 1:1, а първата среща на "Парк де Пренс" бе 2:2. Испанците потрепериха сериозно тази вечер, тъй като 20 минути преди края на мача губеха с 0:1.

Резултатът бе открит в 50-ата минута от Хавиер Пасторе. Аржентинецът бе изведен сам срещу Валдес от Златан Ибрахимович и с хладнокръвен удар вкара. В 71-ата минута обаче каталунците стигнаха до изравнителен гол. Резервата Лионел Меси намери Давид Вийя в наказателното поле, който пък подаде към Педро, който с плътен шут прониза Сиригу.

Като цяло Барса показа голяма безидейност в предни позиции при липсата на голямата си звезда Меси, който остана на пейката заради контузията, която получи в първия мач преди седмица и се появи в последния половин час на мача, за да спасява положението. ПСЖ пък доказа, че има място сред най-добрите отбори в Европа, но след изравнителният гол на съперника не успя да демонстрира характер и да притисне Барса в последните минути.

В началото на мача домакините бяха по-активният тим на терена, но постепенно гостите се съвзеха и създадоха по-опасните ситуации за първата част.
Още във втората минута на мача Чави пробва мерника си от пряк-свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата.

В шестата минута се разигра доста куриозна ситуация. Капитанът на ПСЖ Тиаго Силва отиде да бие един фаул малко пред наказателното си поле. При изпълнението си бразилецът се подхлъзна и удари леко топката, която тръгна към играч на домакините. Веднага след това обаче Силва стана, догони кълбото и изчисти без друг футболист да е докосвал топката. Арбитърът отсъди фаул за каталунците без да санкционира бранителя, въпреки че зад него бе само вратарят Сиригу. В средата на полувремето ПСЖ пробва да застраши Валдес с няколко точни далечни удари, но вратарят бе на мястото си.

В 28-ата минута дойде най-чистото положение за французите. Верати изведе Ибрахимович в наказателното поле, който пък центрира отлично към Лукас. Бразилецът се пребори с противников играч за високата топка и стреля към Валдес, който с мъка изби в корнер.

В началото на втората част ПСЖ започна по-смело да търси нужния му гол и в крайна сметка това му донесе успех. Пет минути след началото на втората част Пасторе откри. Това развитие на нещата първоначално стъписа играчите на Тито Виланова, но след влизането на Меси обсадиха вратата на Сиригу и изравнителният гол не закъсня.

До края на мача каталунците се стремяха да държат топката далеч от Валдес и да не допускат критични ситуации пред вратата си. В крайна сметка до нови опасности не се стигна пред нито една от двете врати и крайният съдийски сигнал дойде при равенство 1:1, което бе в полза на Барса, който ще очаква съперника си за полуфинала на жребия в петък.