Бенфика с класика срещу 10 от ПАОК (видео)

Отборът на Бенфика записа класическа победа с 3:0 в реванша срещу ПАОК от 1/16-финала в Лига Европа и си подпечата класирането в следващата фаза на турнира. В първия мач "лисабонските орли" също се наложиха с 1:0 в Гърция и с общ резултат 4:0 елиминираха своя съперник.

ПАОК обаче оказа сериозна съпротива на домакините на Луш" тази вечер и дълго време удържаше нулево реми, като създаде и няколко интересни положения пред вратата на съперника. В 69-ата минута обаче те останаха в намален състав след като Кацуранис извърши груб фаул и бе изгонен от игра. Това се оказа преломният момент в мача като Ваалтер Гайтан от фаул откри резултата. В 78-ата минута Бенфика спечели и дузпа в своя полза за нарушение на Мадуро и Лима от 11-метровия удар удвои преднината на своя тим. Още в следващата минута пък Маркович отбеляза и трети гол като премина през половината защита на ПАОК и технично елиминира и вратаря за крайното 3:0.

Така Бенфика продължава на 1/8-финал в надпреварата, където ще се изправи срещу Тотнъм.

БЕНФИКА - ПАОК - 3:0 (1:0)
1:0 - Гайтан (70)
2:0 - Лима (78-д.)
3:0 - Маркович (79)