Бенфика повали ПАОК в Солун (видео)

Португалският гранд Бенфика се доближи до осминафиналите на Лига Европа след успех с 1:0 като гост на ПАОК (Солун). Лисабонските "орли" стигнаха до победата с попадение на Лима в 59-ата минута. Гърците играха с много желание, но по-високата класа на Бенфика си каза думата и тимът на Жорже Жезус си тръгна с добър резултат от стадион "Тумба".

Стефанос Атанасиадис поведе атаката на ПАОК, а по двата фланга му помагаха Сотирис Нинис и преотстъпения от ЦСКА (Москва) Секу Олисе. Гостите от Португалия също започнаха с трима офанзивни футболисти в лицето на Лима, Миралем Сюлеймани и Филип Джуричич.

Бенфика беше без част от основните си футболисти, но въпреки това португалците владееха инициативата и създадоха по-добрите положения за гол. ПАОК разчиташе на контраатаки, но те не водеха до опасности пред вратата на Артур Мораеш.

След нулево първо полувреме мачът се оживи след почивката. Костин Лазар пропусна да открие за гърците, а в 59-ата минута Лима се възползва от пас на Джуричич и откри за гостите. До края на мача положения имаше и пред двете врати, но португалците удържаха аванса си и са фаворити за продължаване в следващата фаза.

ПАОК - БЕНФИКА 0:1 (0:0)