Кошмарът за Щутгарт няма край (видео)

Отборът на Щутгарт записа седма поредна загуба в Бундеслигата. Тимът от Югозападна Германия бе победен като домакин от Херта (Берлин) с 1:2 в двубой от 22-ия кръг на надпреварата и опасността от изпадане изглежда все по-реална. Все по-голяма е и вероятността Томас Шнайдер да бъде освободен.

Гостите откриха още в петата минута, когато Леван Кобиашвили се възползва от неориентираността на домакините при едно изпълнение на корнер. Минута преди края на първата част обаче Щутгарт успяха да изравнят, след като Артур Бока стреля отлично от границата на наказателното поле.

В последните десет минути на сцената излезе резервата Сандро Вагнер, който се появи в игра в 80-ата минута. В 87-ата нападателят донесе успеха на гостите, след като се пребори с Даниел Швааб и с удар с глава прониза Свен Улрайх. Две минути по-късно обаче голмайсторът си изкара два бързи жълти картона и бе изгонен.

По този начин Щутгарт заема 15-а позиция с едва 19 точки, което е само на една от опасната зона. Херта пък събра 34 и вече е на седмо място.