Очакваният финал при жените е факт след успех на Канада над Швейцария

Канада се наложи с 3:1 над Швейцария във втория женски полуфинал от турнира на Олимпийските игри и очакваният финал срещу САЩ е факт. Двубоят за златото с американките е в четвъртък. По-рано днес САЩ разби с 6:1 Швеция. Тре Крунур и Швейцария играят за бронза няколко часа преди мача за златото.

„Кленовите листа” доказаха, че северноамериканските отбори все още имат абсолютна доминация на международна сцена, а техният полуфинал също не беше кой знае колко оспорван. Две попадения вкара Натали Спуунър, второто с числен превес, а едно още в първия период добави Мелъди Даю. Легендарната Хейли Уикенхайзър асистира и за двата гола на Спуунър. Няколко пъти след шутове на канадките шайбата рикошираше в гредите, а освен това и Флоранс Шелинг спаси, каквото беше по силите й. Веднъж, заради неправилна атака на вратарката Шелинг от страна на Мелъни Агоста, бе отменен и гол за Канада.

Почетното попадения за Швейцария вкара Джесика Лутц при пауър плей във втората част. За европейския тим достигането до тази фаза е успех, тъй като досега те не бяха влизали в топ четири на Олимпийски игри.

В груповата фаза Канада и Швейцария също се срещнаха, тогава олимпийският шампион би с 5:0.