Миньор с 9-та победа във Висшата лига

Лидерът във волейболнаъа Висша лига Миньор (Перник) записа 9-ата си победа от началото на сезона, след като в мач от 12-ия кръг не срещна никакви проблеми с Локомотив 1926 (Пловдив) и се поздрави с чисто 3:0 (25:21, 25:18, 25:16). Така перничани вече имат 26 точки, 4 пред втория Инвестбанк Тетевен Волей, който почива през този уикенд.

От издънката на Локо се възползва другият отбор от Пловдив - Виктория Волей, който излезе на 3-то място в класирането след успех над Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:21, 25:17, 25:17). В третия гейм на този мач треньорът на гостите Иван Иванов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Раковски 1964 (Севлиево) се наложи над Черно море БАСК (Варна) с 3:1 (25:14, 25:20, 21:25, 25:20) и по този начин записа 4-ата си победа от началото на сезона. В първия гейм домакините показаха доминация от самото начало, като Любомир Топалов завърши частта с две успешни блокади. След това Раковски направи 2:0, а в третата част водеше с 10:7, но допусна обрат при 13:16 и мачът се удължи. В четвъртия гейм домакините поведоха с 18:12, но се отпуснаха и за малко гостите да се върнат. В крайна сметка Раковски успя да вземе три точки от този двубой.

Последният мач от този кръг между УНСС и Пирин Йел-ЛТУ бе отложен за 26 февруари от 19,00 часа.