Миньор се откъсва на върха във Висшата лига

С подновяването на Висшата лига Миньор (Перник) постигна осмата си победа, след като надигра с 3:1 (20:25, 25:14, 25:16, 25:19) Пирин Йел-ЛТУ (София) в мач от десети кръг. Повече проблеми домакините имаха само в първата част, но след това си осигуряваха комфортна преднина от началото и затваряха лесно геймовете.

Епичен се оказа мача между Раковски-1964 (Севлиево) и Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен). Домакините постигнаха третата си победа, след като надиграха съперника с драматичното 3:2 (19:25, 25:16, 15:25, 28:26, 16:14), като тайбрека се разви по възможно най-лудия начин. В крайна сметка волейболистите от Севлиево ликуваха след последната точка в мача.

Лесни победи постигнаха пловдивските отбори, като Локомотив 1926 спечели с 3:0 (25:16, 25:18, 25:11) като гост на Изгрев (Ябланица) и записа петата си победа. Виктория Волей пък спечели с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21) епизод номер 1 от мачовете срещу Черно море БАСК (Варна), които са предвидени за уикенда. Утре отново в Пловдив Виктория приема Моряците за двубой от втори кръг на Купата на България.

За разлика от мача във Варна през първия полусезон, когато реферът Илиян Георгиев го отнесе, този път до такива инциденти не се стигна и срещата премина спокойно.

Във временното класиране лидер продължава да бъде Миньор с актив от 22 точки. На второ място е Инвестбанк Тетевен Волей с 19, а УНСС, който почива в този кръг, е на трета позиция с 16.