Ботев (Враца) загря за ЦСКА с победа над Спартак (Плевен)

Отборът на Ботев (Враца) победи третодивизионния Спартак (Плевен) с 2:1 (1:0) в контролна среща. Цветомир Валериев откри резултата за врачани в 35-ата минута с удар от над 25 метра. Десет минути след началото на второто полувреме плевенчани изравниха по доста куриозен начин. При опита си да изчисти топката Камен Каменов улучи нападателя на гостите Альоша Илиев, след което топката се спря в мрежата на Веселин Цветковски. В 73-ата Владислав Романов донесе успеха на Ботев след комбинация на Йордан Апостолов и Жак Коен, след което Коен му подаде в коридор. И за крилото нямаше проблем очи в очи с вратаря да донесе успеха.

За старши треньора на Ботев (Враца) Бойко Величков имаше и лоша новина, след като плеймейкърът Светослав Валериев обърна глезен и му предстои преглед. Първоначалното мнение на лекаря на отбора обаче е за поне десет дни пауза.

Следващата контрола на Ботев (Враца) е в четвъртък срещу ЦСКА, а на 22-и февруари най-вероятно в Требич ще имат проверка с Раковски 2011.