Правилникът предвижда: Пирин записва победа над ЦСКА с 3:1

Мачът между волейболните отбори на Пирин (Разлог) и ЦСКА от 17-ия кръг на Суперлигата бе прекратен вчера при 1:1 (19:25, 25:18, 17:13), сред като треньорът на "червените" Александър Попов извади отбора си вбесен от грешно отсъждане в полза на домакините.

След проведена консултация на BGvolleyball.com с дежурния делегат на мача Светослав Златарев, стана ясно, че при тази ситуация правилникът, който е по наредбата на Международната федерация (FIVB) предвижда победа с 3:1 за домакините от Разлог.

Крайният резултат се формира, като се запазват точките от първите два гейма, съответно 19:25 и 25:18. В третата част мачът бе прекратен при резултат 17:13, като се добавят наказателни точки до 25 за Пирин и резултатът е 25:13 за домакините. В четвъртата част, след като не е имало игра на терена се присъжда 25:0 за Пирин. Така крайният резултат от срещата е победа за Пирин с 3:1 (19:25, 25:18, 25:13, 25:0).