Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Скандално прекратиха мача Пирин - ЦСКА! Сашо Попов извади "червените"

Мачът от 17-ия кръг на волейболната Суперлига между Пирин (Разлог) и ЦСКА бе скандално прекратен. При резултат 1:1 гейма и 17:13 в третата част в полза на домакините, наставникът на "червените" Александър Попов извади отбора си от игра. Това принуди главният съдия Милан Тодоров и делегатът на мача да прекратят срещата. Причината за всичко това стана спорно решение на съдиите относно блок-аут атака на Ивайло Стефанов. Първо реферите дадоха точката в полза на "червените", но след консултация с лайсмена промениха решението си и отсъдиха в полза на Пирин.

Първият гейм на срещата тръгна напълно равностойно и първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за ЦСКА - 8:7 след ас тип "чекмедже" на разпределителя Георги Сеганов. Последваха атака в аут на Илиян Божков от домакините и нов ас на Сеганов - 10:7 и тайм-аут за наставника на Пирин Йордан Мицин. Разлика леко нарасна до 13:9 след блокада на Бранимир Грозданов. Втората техническа пауза пък дойде при 16:13 за "червените" след блок-аут на Милен Илиев. Въпреки усилията на разложани, момчетата на Сашо Попов запазиха преднината си до 19:16 след ас на опитния капитан Ивайло Стефанов. ЦСКА направи резултата 23:19 в своя полза след блокада на Живко Иванов, след което без проблеми взе гейма с 25:19 след два аса на Грозданов.

Втората част започна по-добре за Пирин, които поведоха с 3:1 след грешка на "червените" и ас на разпределителя Чоно Пенчев, а след това с 5:2 след грешка в атака на Милен Илиев от гостите. Домакините запазиха преднината си до 8:6 след технично отиграване на капитана Благовест Катранджиев. Разликата нарасна до 11:8 след единична блокада на Розалин Пенчев. Резултатът стана 14:10 след ас на влезлия като резерва за Пирин Атанас Видин. ЦСКА намали изоставането си до 13:15 след бърза атака през центъра и блокада на Красимир Георгиев. Все пак техническата пауза дойде при 16:13 за Пирин. Предимството на домакините постепенно набъбна до 21:15 след грешка на ЦСКА и блокади на Ивайло Великов и Розалин Пенчев. В крайна сметка разложани спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:18 след блокада на Мартин Палийски и изравниха на 1:1.

В началото на третия гейм Пирин дръпна с 6:3 след грешка от сервис на Милен Илиев от гостите последвана от ас на Ивайло Великов и контра на Мартин Палийски. Техническата пауза пък дойде при 8:6 след пусната топка на Палийски. Двата тима продължиха равностойно до 11:9, след което разложани увеличиха преднината си до 13:9 след ас на Чоно Пенчев и блокада на брат му близнак Розалин Пенчев. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:12 след успешна атака на Илиян Божков. При резултат 17:13 за домакините и треньорът на ЦСКА Александър Попов извади отбора си. Това принуди главният съдия Милан Тодоров и делегатът на мача да прекратят срещата. Причината за всичко това стана спорно решение на съдиите относно атака на Ивайло Стефанов. Първо реферите дадоха точката в полза на "червените", но след консултация с лайсмена промениха решението си и отсъдиха в полза на Пирин