Отзиви след НСА - Дунав (Русе) 8:1

Яромир Ягър поведе Чехия към победа над Латвия с 4:2

Първа победа в олимпийския турнир по хокей постигна Чехия. Отборът на Алойс Хадамчик спечели с 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) срещата от група „С” с Латвия. Попадение и резултатен пас направи защитникът Марек Жидлицки, като заедно с Яромир Ягър се разписват във втори пореден двубой за своя отбор.

Чехите повеждаха на три пъти, а балтийците успяха да изравнят само в два от случаите и това бе достатъчно за олимпийския шампион от преди 16 години да вземе три точки. Доста повече изстрели нанесоха хокеистите на Чехия, но добре се справяше в голяма част то тях Едгарс Масалскис. Леко куриозен момент се случи с първия изравнителен гол на Латвия, когато Янис Спруктс бе намерен чудесно пред вратата на чехите от Крисианис Редлихс в болшинство, той стреля без да се бави и повечето хора в залата останаха с впечатление, че шайбата се е отбила от щангата. Само Спруктс първоначално реагира, че има гол, но едва при спирането на играта след минута съдиите решиха да се обърнат към видеосъдията и зачетоха попадението, след като на повторенията се видя как шайбата се отбива в камерата вътре във вратата, което респективно означаваше 1:1.

На 15-ти февруари Чехия ще изиграе последната си среща в групата, която ще бъде с Швейцария.

Днес следобед, от 14:30 часа, е вторият за деня мач от този квартет – Швеция – Швейцария.

Мъже, група „С”:

Чехия – Латвия 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

1:0 Мартин Ерат 10:10, 1:1 Янис Спруктс (5х4) 13:05, 2:1 Яромир Ягър (5х4) 19:29, 2:2 Хербертс Василиевс 22:45, 3:2 Якуб Ворачек 27:06, 4:2 Марек Жидлицки 37:02

Точни удари: 39:20
Спечелени були: 28:20
Наказателни минути: 8:8