САЩ заяви големите си амбиции с погром над Словакия със 7:1

В среща от група „А” на мъжкия турнир по хокей на лед на Олимпийските игри, тимът на САЩ разби със 7:1 (1:0, 6:1, 0:0) класиралия се на 4-то място на предишния форум състав на Словакия. Поне днес, "янките" разбиха на пух и прах твърдението, че може да имат проблем с привикването към по-големите площадки в Сочи.

Момчетата на старши треньора Дан Байлсма нанесоха тежкия си удар в срещата за 15-ина минути през втората част, когато след изравнителния гол на Томаш Татар реализираха цели шест поредни и можеха да доиграят мача с нужното за това спокойствие и запазване на сили.

Три точки по системата гол+пас за Фил Кесъл (1+2), две шайби вкара Пол Щастни. Впечaтление направи чистата игра на двата тима, като само общо шест наказателни минути бяха отсъдени, четири от тях за словаците.

В събота е голямото дерби в този квартет, когато от 14:30 часа американците ще проверят амбициите на домакините за злато. В същия ден словаците ще опитат да се реабилитират за поражението от САЩ.

Мъже, група „А”:

САЩ – Словакия 7:1 (1:0, 6:1, 0:0)

1:0 Джон Карлсон 14:27, 1:1 Томаш Татар 20:24, 2:1 Райън Кеслър 21:26, 3:1 Пол Щастни 22:32, 4:1 Дейвид Бакес 28:16, 5:1 Пол Щастни 33:30, 6:1 Фил Кесъл 34:20, 7:1 Дъстин Браун 35:17

Точни удари: 33:23
Спечелени були: 37:18
Наказателни минути: 2:4