Дел Потро се справи с Монфис в Ротердам

Защитаващият титлата си Хуан-Мартин дел Потро (Аржентина) си осигури място във втория кръг на турнира в Ротердам, след като се справи в два сета с Гаел Монфис (Франция). 25-годишният аржентиец, който е под номер 4 в ранглистата в момента, се наложи със 7:6(6), 6:3 срещу заемащия 23-ата позиция в класацията на ATP французин след час и 41 минути игра. Следващият съперник на Дел Потро ще бъде друг представител на Франция - Пол-Анри Матийо. Поставеният под номер 1 в схемата аржентинец ще се опита да спечели втория си трофей през сезона след този в Сидни през миналия месец.

Победа днес постигна и номер 6 в схемата Томи Хаас (Германия), който се справи трудно с 6:7(4), 7:6(1), 7:5 с Фернандо Вердаско (Испания). Четвъртият поставен Ришар Гаске също изигра три сета, но в крайна сметка се поздрави с успеха срещу Тиймо де Бакер - 6:7(5), 7:6(2), 6:3. Първия кръг на надпреварата преодоляха още квалификантът Доминик Тийм и Никола Маю. Те отстраниха съответно Ярко Ниеминен и Даниел Брандс.