Бастия излъга Тулуза като гост, Сисе с първи гол

Отборът на Бастия победи с 3:1 като гост Тулуза на стад "Мюнисипал" в отложен мач от 22-ия кръг на Лига 1 и по този начин се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Възпитаниците на Фредерик Хантц изнесоха много добър мач и заслужено измъкнаха трите точки под носа на Тулуза.

Джибрил Сисе откри резултата още в 11-ата минута с първото си попадение с екипа на новия си клуб. Еден Бен Басат изравни за Тулуза в 25-ата, но Франсоа Модесто отново даде аванс на гостите точно преди края на първото полувреме.

След почивката резервата на домакините Клемен Шантом направи задачата на своя отбор да се върне в мача значително по-трудна, изкарвайки си червен картон за реплика срещу съдията само в рамките на една минута в 75-ата. Крайното 1:3 пък оформи Джани Бруно от дузпа в последната 90-а минута.