Неуспешен дебют за Джибрил Сисе в Бастия (видео)

Бившият национал на Франция Джибрил Сисе дебютира за новия си отбор Бастия, но тимът му загуби с 2:3 при визитата на Валансиен в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Нападателят остана на терена до 60-ата минута без да се отличи с нещо особено. Доста по-успешен бе дебютът на Маджид Уорис за домакините. Дошлият под наем от Спартак (Москва) вкара гол и подаде за един в първия си мач. Другите два гола за Валансиен бяха дело на Матийо Досеви. За корсиканците се разписаха Ндри Ромарик и Илан.

Победата прати домакините само на точка от спасението и така те вече имат 17. Първият оставащ за момента - Монпелие е с 18. Бастия пък остава 13-и с 24.

Тулуза успя да грабне победа при визитата си на Бордо и така спря серията от шест мача без загуба на жирондинците. Единственото попадение бе дело на Мартин Брайтуайт в 53-ата минута. Двата тима останаха с човек по-малко още през първата част, след като Урош Спахич и Максим Пундж получиха червени картони. За нарушението на втория съдията отсъди дузпа, която обаче Висам Бен Йедер не успя да вкара за Тулуза.

С победата "виолетовите" се изкачиха на десето място с 28 точки. Бордо пък остава на пета позиция с 31.

Рен - Ница и Гинган - Сент Етиен не успяха да си отбележат гол и двата мача завършиха 0:0.