Локо Сф загуби от узбекистанци

Локомотив (София) загуби с минималното 0:1 от петкратния шампиона на Узбекистан и настоящ шампион Буньодкор в контрола, играна по време на подготвителния зимен лагер на двата отбора в турския курорт Анталия.

Единственият гол в мача падна в средата на второто полувреме, когато след поредното изпълнение на ъглов удар Вохид Шодиев с глава изпрати топката в мрежата на българския отбор - 1:0 за Буньодкор. 27-годишният нападател Вохид Шодиев е на проби в Буньодкор.

През първото полувреме на терена доминираха футболистите от Узбекистан, които обаче търсеха главно далечни центрирания към 196-сантиметровия си нападател Олександър Пишур, пазен от Александър Бранеков, който имаше отлични прояви, въпреки че получи жълт картон. Локомотив (София) на два пъти бе близко до отбелязване на гол от идентични положения.

В 6-та минута бразилецът с български паспорт Маркиньос стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над напречната греда. В 80-та минута Маркиньос отново изпълни отлично фаул, но вратарят на шампиона на Узбекистан бе на висота и спаси. И още един факт - белгиецът Раул, който е на проби в Локомотив, получи контузия в края на мача.