Шок за Атлетико, Примера има нов водач (видео)

Атлетико Мадрид понесе нов тежък удар само в разстояние на няколко дни. След като през седмицата бяха разгромени с 0:3 от Реал Мадрид в първи полуфинал за Купата на краля, днес футболистите на Диего Симеоне изненадващо се препънаха при гостуването на Алмерия и сдадоха лидерската позиция в Примера дивисион. Столичани загубиха с 0:2, като това беше едва второто им поражение от началото на шампионата.

В антигерой за тима се превърна вратарят Даниел Арансубия, който допусна Хосе Рабаско - Верса да го прехвърли почти от тъчлинията в 80-ата минута, а малко след това съвсем отчая съотборниците си, като получи директен червен картон за нарушение срещу Джонатан Зонго. От бялата точка Верса вкара втория си гол и оформи крайния резултат.

Така, Атлетико остана с 57 точки, колкото има и Реал, но "белите" са с по-добра голова разлика и вече са лидери в подреждането. Любопитното е, че ако утре Барселона спечели гостуването си на Севиля, и трите гранда ще имат еднакъв актив, но тогава начело ще е Барса.

Арансубия не трябваше да играе, но болки в гърба попречиха на титулярния страж на Атлетико Тибо Куртоа да застане на вратата. Нямаше ги и контузените Филипе Луиш и Давид Вийя, както и наказаният Коке. Без всички тях отборът изглеждаше уязвим и домакините умело се възползваха в последните минути, когато мадридчани с всички сили търсеха победата.

През първото полувреме Атлетико владееше повече топката, но трудно създаваше голови ситуации. Алмерия разчиташе на епизодични контри, които не доведоха до нищо по-опасно пред вратата на Арансубия.

След почивката Тиаго Мендеш се контузи и вместо него Симеоне пусна Марио Суарес. Диего пък отстъпи мястото си на Хосе Соса. Атлетико се стараеше да атакува разнообразно, но повечето подавания към изнесения напред Диего Коща бяха неточни. Така се стигна до 80-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката попадна във Верса и той с много красив параболичен удар изненада Арансубия.

Гостите нямаха никакво време и се втурнаха да изравняват, но не предполагаха какво ги чака. В 86-ата минута Арансубия се забави да изчисти топката и беше пресиран от Зонго. Двамата се озоваха едновременно на тревата, а съдията Тейшейра Витиенес прецени, че стражът е извършил нарушение и го изгони. Симеоне вече беше извършил трите си смени и на вратата застана капитанът Габи Фернандес. Той само проследи с поглед изстрела на Верса за крайното 2:0.

Атлетико регистрира втора поредна загуба за 4 дни, слдед като преди това имаше само едно поражение във всички турнири от началото на сезона. Късата резервна скамейка и натрупаната умора започват да оказват влияние и тимът едва ли ще издържи в битката за титлата.

В същото време Алмерия се изкачи с цели четири места във временното класиране и се отдалечи на 5 точки от зоната на изпадащите.

В следващия кръг Атлетико приема Валядолид на "Висенте Калдерон", а Алмерия гостува на Леванте.