Хофенхайм спря Фрайбург с късен гол (видео)

Хофенхайм измъкна ценна точка за 1:1 при гостуването си на Фрайбург в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Антони Модест лиши домакините от успеха с изравнително попадение пет минути преди края. Преди това Жонатан Шмид беше извел бившия отбор на Гара Дембеле напред в 68-ата минута след груба грешка на десния бек Тобиас Щробъл и отлична асистенция на Адмир Мехмеди.

Статистически погледнато, Хофенхайм се представи по-добре, след като спечели повече единоборства, отправи повече удари към вратата и имаше превъзходство в процентното владеене на топката. Футболистите на Фрайбург обаче пропуснаха да си гарантират успеха в минути след гола на Шмид, след като пропуснаха няколко положения.

Утехата за домакините е, че поне успяха да се измъкнат от опасната зона за сметка на Нюрнберг, който вече е на 16-ото място, пращащо на бараж. Хофе е в малко по-добра позиция, но също ще трябва да трепери до края на сезона.