Фрайбург излъга Байер (Л) в последната минута (видео)

Отборът на Фрайбург надделя с 3:2 като домакин над Байер (Леверкузен) във вълнуващ мач от 18-ия кръг на германската Първа Бундеслига. На два пъти домакините бяха догонващи в резултата, но успяваха да се върнат в мача, а в последната минута с гол на резервата Феликс Клаус дори се добраха до победата. Преди това Ларс Бендер даде аванс на "аспирините" в резултата в 5-ата минута, а в 27-ата Адмир Мехмеди бе точен за 1:1. В 36-ата минута Симон Ролфес се разписа за Леверкузен, но в 53-ата Жонатан Шмид реализира за 2:2.

В 5-ата минута "аспирините" излязоха напред в резултата. Ларс Бендер - братът-близнак на халфа на Борусия (Дортмунд) Свен Бендер, получи топката в половината на домакините и с великолепен шут изпрти топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Оливер Бауман.

В 9-ата минута тимът на Сами Хюпия можеше да поведе с 2:0, но първо Бауман попречи на Хюн-Мин Сон да се разпише във вратата на Фрайбург, а веднага след това Емре Джан удари греда след подаване на южнокорейския футболист на Байер.

И вместо резултатът да стане 0:2, не след дълго домакините от Фрайбург изравниха. Това се случи в 27-ата минута. Швейцарският нападател Адмир Мехмеди със страхотен изстрел пред дъгата на наказателното поле не остави никакви шансове на стража Бернд Лено, който само изгледа как топката влиза във вратата му.

В 36-ата минута обаче "аспирините" отново излязоха напред в резултата. Халфът Симон Ролфес заби топката във вратата на Бауман с глава след центриране от ъглов удар.

Секунди след попадението на Ролфес Матиас Гинтер уцели греда с глава, но бе отсъдена засада и дори топката да бе влязла във вратата, попадението нямаше да бъде зачетено.

Осем минути след почивката Фрайбург за втори път в мача стигна до равенство. Жонатан Шмид изненада Лено с удар от фаул от позиция, от която се очакваше да центрира. Телевизионните повторения показаха, че Симон Ролфес може би отклонява топката във вратата на тима си, но попадението бе записано на името на французина Шмид.

В 62-ата минута Щефан Кийслинг пропусна отлична възможност да изведе отново Байер напред в резултата. Нападателят получи топката в наказателното поле на Фрайбург, но Бауман спаси удара му и резултатът остана непроменен. В 68-ата минута Хюн-Мин Сон демонстрира скоростта си, напредвайки в половината на домакините преди да отправи опасен изстрел, който обаче не намери целта. В 74-ата минута пък Шмид се засуети в наказателното поле на гостите след опасна атака на Фрайбург, а в 77-ата минута отново Шмид неточно опасно от фаул.

В заключителните минути Фрайбург изглеждаше като отборът, който повече търсеше победата, но и пред двете врати бе горещо. В 82-ата минута резервата за "аспирините" Ерен Дердийок проби в наказателното поле на домакините и хитро подаде на Гонсало Кастро, но той стреля неточно отблизо. Домакините отговориха с опасна атака две минути по-късно, а секунди след това Желсон Фернандес с решаваща намеса попречи на играч на Байер да нанесе голов удар.

В крайна сметка, за победата и трите точки се пребориха футболистите на Кристиан Щрайх. В 90-ата минута появилият се на игра Феликс Клаус получи пас отдясно от Шмид. Намиращият се близо до точката за изпълнение на дузпа Клаус с прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Лено и това означаваше 3:2 за Фрайбург, а гостите нямаха време да отговорят и трябваше да се примирят с поражението.

След този успех Фрайбург заема 14-а позиция в класирането със 17 точки и си пое глътка въздух в борбата за оцеляване в германския елит. Байер (Леверкузен) е втори в класирането с 37 точки - на 10 от лидера Байерн (Мюнхен).