Лудогорец с три от три в Испания - надви руски гранд и гледа смело към Лацио (видео)

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (Москва) в поредната си контролна среща в Испания. Даниел Абало се разписа в 11-ата минута, Ткачев изравни от пряк свободен удар в 70-ата, а Роман Безяк донесе престижния успех с гол в последните секунди на двубоя. В предишните две проверки шампионите победиха полския Корона и Спарта (Прага) и продължават без грешка в третия етап от подготовката си за битките с Лацио в Лига Европа.

Футболистите на Стойчо Стоев показаха много стабилна игра в отбрана. По всяка вероятност именно игралите днес Козмин Моци и Теро Мантула ще излязат в мачовете с римския гранд заради контузиите на останалите централни бранители.

Срещата започна равностойно и в началото нямаше положения пред двете врати. В 11-ата минута обаче Михаил Александров използва грешка в отбраната на руснаците и подаде на Фабио Ешпиньо. Полузащитникът продължи към Абало, който с точен удар по земя откри резултата.

Българският тим показа стабилна игра в дефанзивен план и Локомотив стигна до първа възможност за гол чак в 32-ата минута, но Ткачев не бе точен.

В началото на втората част Абало отбеляза ново попадение, но то не бе зачетено заради засада. Малко след него и Безяк опита късмета си, но прати топката над вратата. Разградчани продължиха да владеят инициативата и рядко допускаха съперника да атакува. В 70-ата минута обаче руснаците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Ткачев се зае със задачата и прати топката в долния десен ъгъл на Владислав Стоянов за 1:1.

След инкасираното попадение футболистите на Лудогорец отново се активизираха. В 74-ата минута обаче изстрел на Себастиян Ернандес бе спасен от Алексей Широков. Малко преди края и Жуниор Кайсара отправи удар по посока на руската врата, но Широков отново се намеси стабилно. В самия край пред Безяк се откри възможност да вкара, но пак стражът бе последна преграда.

Словенският национал все пак успя да се реваншира в следващата атака, когато бе изведен от Светослав Дяков и с премерен удар донесе победата на тима от Разград.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО (МОСКВА) 2:1

1:0 Абало (11)
1:1 Ткачев (70)
2:1 Безяк (90)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Мантула, Минев, Абало (68-Мисиджан), Дяков, Ешпиньо (46-Златински), Александров (63-Луму), Марселиньо (71-Ернандес), Кишада (46-Безяк)

ЛОКО (МОСКВА): Абаев, Янбаев, Чорлука, Дюрица, Тарасов, Ткачев, Оздоев, Диара, Самедов, Павлюченко (Широков, Шишкин, Григориев, Ондуа, Миранчук, Беляев, Лисцов)