Време за мъст: Реал разкъса Атлетико и отново владее Мадрид (видео)

Отборът на Реал Мадрид разкъса с 3:0 Атлетико Мадрид в първи мач от 1/2-финалите за Купата на краля, игран на "Сантиаго Бернабеу". Две рикошета в телата на Инсуа (17) и Жоао Миранда (73) зарадваха "белите" след удари на Пепе и Анхел ди Мария. Любимецът на мадридистите Хесе Родригес вкара вече дежурния си гол. Рожденикът Кристиано Роналдо не можа да се разпише, но "лос меренгес" не даде шансове на своя съперник с много преса и напористи действия. Освен три безответни гола Атлетико получи още един удар - загуби голмайстора си Диего Коща за реванша.

Карло Анчелоти избра система 4-3-3. Хесе Родригес зае десния фланг, по левия очаквано се появи Кристиано Роналдо, а на върха на атаката е Карим Бензема. Често "седмицата" влизаше в центъра зад Бензема. Икер Касийяс застана на вратата, а останалите две промени от мача в Билбао бяха Алваро Арбелоа и Фабио Коентрао. Диего Симеоне разположи своите футболисти в 4-2-3-1 при отсъствието на Давид Вийя. Диего Коща се озова на върха, а офанзивното трио беше оформено от Раул Гарсия, завърналият се Диего и Арда Туран.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия в събота велик футболист и треньор Луис Арагонес. Първото по-опасно положение беше в шестата минута, когато Алваро Арбелоа центрира високо на втората греда, но Жоао Миранда изпревари Кристиано. В осмата се създаде суматоха пред Тибо Куртоа. Бензема стреля след корнер, а впоследствие топката беше изчистена от неговия крак. В 13-ата и Касийяс беше поставен под напрежение: Габи Фернандес центрира отдясно, Арда Туран насочи добре с глава след плонж, но Икер се намеси.

В 17-ата "белите" стигнаха до първо попадение в срещата, макар и случайно. Пепе се включи неочаквано в атаката, стреля от 21 метра, кълбото се отклони от тялото на Инсуа и заблуди Куртоа - 1:0. В 21-ата Коке центрира от фаул, а малко не стигна на Жоао Миранда да насочи покрай Касийяс. При ситуацията имаше задържане на Алваро Арбелоа срещу Диего Коща. Именно бразило-испанският нападател често беше в полезрението при спречквания с Арбелоа, Серхио Рамос, Фабио Коентрао и Чаби Алонсо.

В 23-ата Арбелоа падна в наказателното поле след действие на Миранда. Съдията Клос Гомес реши да подмине положението, може би спомняйки си и стуацията със задържането на Диего Коща преди стотина секунди. В 28-ата минута Анхел ди Мария беше на крачка да повтори щастливото изпълнение на Пепе. Аржентинецът шутира от 28 метра, топката беше отклонена триково от Рамос и мина опасно над гредата.

В 31-ата преминалият на лявото крило Хесе Родригес стреля фалцово с десния крак, белгийският страж изби, а впоследствие беше на точното място при хубав удар на Лука Модрич от въздуха. В 38-ата отново Хесе създаде напрежение след ниско центриране отляво, но бранителите в червено-бяло се справиха. В 42-ата след канонада от финтове Кристиано отляво стреля лесно за вратаря. Като "лос бланкос" играха много по-настървено в нападение и създадоха интересните моменти за първата част.

На почивката Чоло Симеоне извади Диего и заложи на бързината на Кристиан Родригес. Гостите от "Висенте Калдерон" потърсиха натиск в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Диего Годин скочи добре при корнер, но топката се озова над гредата. В 52-ата Кристиано Роналдо отправи слаб изстрел по земя, който не затрудни Куртоа.

В 57-ата минута Хесе Родригес вкара поредния си важен гол за "лос меренгес". Младият нападател получи хитър пас от Анхел ди Мария и с мигновено насочване я плъзна под плонжа на белгийския вратар - 2:0. Минута по-късно Ди Мария изненада Куртоа с далечен изстрел, но нямаше кой да добави в мрежата. В 61-ата минута Диего Коща си изпусна нервите при нарушение срещу него и "изгоря" за реванша. Голмайсторът на Атлети беше спрян непозволено от Ди Мария и реагира гневно, с което си заслужи жълтия картон.

В 70-ата Пепе беше оставен да засече с крак при корнер, но не намери целта. При корнер в 72-ата Диего Годин преодоля Икер Касийяс, но Модрич изчисти от голлинията. Минутка по-късно "Бернабеу" ликуваше. Ди Мария стреля от 20 метра, топката се отклони от крака на Миранда и пак излъга Куртоа - 3:0 след два гола при рикошети.

В 80-ата Хесе сбърка, откри се шанс пред резервата Адриан Лопес, но той загуби в наказателното поле. В 86-ата Кристиано Роналдо отправи опасен шут от 19 метра и Куртоа с мъка изби. В 90-ата Алваро Мората имаше шанс да се разпише след подаване на Кристиано, но не беше прецизен.

Атлетико загуби за първи път от 23 мача. Малко встрани остана новото постижение на Икер Касийяс, който вече 772 минути не е допуснал гол и остава непобеден от Атлетико в дългогодишната си кариера. Ответната среща на "Висенте Калдерон" е във вторник вечер от 22,00 часа.

РЕАЛ МАДРИД - АТЛЕТИКО - 3:0
1:0 - Инсуа (17 - автогол)
2:0 - Хесе (57)
3:0 - Миранда (73 - автогол)

Реал Мадрид (4-3-3): Касийяс; Арбелоа, Пепе, Рамос, Коентрао; Модрич, Алонсо, Ди Мария (81 - Ияраменди); Хесе (84 - Иско), Бензема (73 - Мората), Кристиано;
Атлетико (4-2-3-1): Куртоа; Хуанфран, Миранда, Годин, Инсуа; Коке, Габи; Раул Гарсия (70 - Соса), Диего (46 - Кристиан Родригес), Арда (61 - Адриан); Диего Коща;
Жълти картони: Пепе (Р); Диего Рибас, Диего Коща, Хуанфран, Миранда (А);
Съдия: Клос Гомес (Арагон)